در صورتی که شما قبلا ثبت نام کرده اید وارد شوید

آدرس ایمیل :
رمز عبور :


ثبت نام در سایت
نام کاربری و یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
پیام جدیدی موجود نیست .


کرونا پایانی برای لیگ برتر بسکتبال فصل 98

  • تعداد بازدید :1580

بعد از پایان مرحله دوم لیگ برتر بسکتبال کشور ، مقرر شد از هفته دوم اسفند 98 لیگ برتر بسکتبال وارد مرحله ی پلی آف شود اما شیوع بیماری کرونا شروع مرحله ی پلی آف را به بعد از نوروز و از 25 فرودین  موکول کرد. 

با پیشرفت این بیماری در کشور و عدم توقف آن تا پایان نوروز فدراسیون بسکتبال نیز تصمیم گرفت همانند ورزش های والیبال و هندبال لیگ بسکتبال سال 98 را نیز نیمه کاره رها کنند تا از سلامت خانواده بسکتبال ایران حفاظت شود . 

این فصل بدون قهرمان به پایان رسید و در پی این تصمیم لیگ های دیگر در رده های دسته یک و پایه و تمامی مسابقات در ورزش بسکتبال به پایان رسید. 

متن منتشر شده از فدراسیون بسکتبال به شرح ذیل می باشد :

((توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامت ورزشکاران، مربیان، کادر فنی، داوران و عوامل اجرایی برگزاری مسابقات لیگ برتر و رفع نگرانی خانواده ورزشکاران و سایر دست‌اندرکاران، فدراسیون بسکتبال ضمن اخذ نقطه نظرات باشگاه‌های حاضر در مرحله پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال کشور، با عنایت به نامشخص بودن پیش‌بینی زمان خروج از بحران ویروس کرونا و تبعیت از دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش، ضمن لحاظ نمودن حفظ رده‌بندی تیم‌های باشگاهی در پایان مرحله گروهی و عدم اعلام قهرمان لیگ فصل حاضر، تصمیم به اتمام لیگ برتر فصل مسابقاتی ۹۹-۹۸ گرفت.

در صورت اعلام تقویم برگزاری مسابقات باشگاهی غرب آسیا و قهرمانی باشگاه‌های آسیا از سوی فیبا آسیا، تصمیم‌گیری درباره چگونگی اعلام حضور نماینده باشگاه‌های ایران در مسابقات فوق با اطلاع مدیران عامل باشگاه‌های هشت تیم لیگ برتر در فصل مسابقاتی ۹۹-۹۸ انجام خواهد شد.))